dog-g3adc55853_1280
Kategorie:

9 korzyści płynących z lekcji pływania.

Avatar
Opublikowane przez Anna

Nauka pływania może otworzyć świat nowych możliwości dla Twojego malucha. Lekcje zdobyte podczas lekcji pływania mogą przynieść korzyści Twojemu dziecku przez całe życie. Te lekcje mogą również uratować życie. Dzieci, które biorą formalne lekcje pływania, mają o 88% mniejsze ryzyko utonięcia. Są również bardziej skłonni do ustanowienia zdrowego związku z ćwiczeniami i sprawnością fizyczną.

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem rodziców, ale dzieci, które uczą się pływać w młodym wieku, cieszą się wieloma innymi korzyściami, w tym doskonałym zdrowiem psychicznym i fizycznym. Oto 10 korzyści płynących z pływania dla dzieci.

1. Bezpieczeństwo

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdza, że ​​utonięcie jest główną przyczyną zgonów związanych z urazami wśród dzieci w wieku od 1 do 4 lat. Jest to druga najczęstsza przyczyna śmierci starszych dzieci w wieku od 5 do 14 lat. oczywisty.

Doświadczeni instruktorzy pływania uczą wszystkich umiejętności związanych z bezpieczeństwem w wodzie, których potrzebują Twoje dzieci, aby zachować bezpieczeństwo w wodzie i wokół niej. Dzieci mogą nauczyć się ratujących życie umiejętności pływackich już w wieku trzech miesięcy.

2. Doskonały rozwój mięśni

Pływanie dla niemowląt wymaga siły całego ciała. Pomaga dzieciom bezpiecznie rozwijać mięśnie. Pływanie jest sportem o niskim wpływie na organizm, co oznacza, że ​​dzieci mają znacznie mniejsze szanse na kontuzje stawów lub kości niż podczas uprawiania innych sportów. Ponadto ludzie mogą ćwiczyć dłużej w wodzie niż na lądzie bez bólu mięśni lub stawów.

3. Zdrowsze serce

Pływanie sprzyja lepszemu zdrowiu układu krążenia . Wzmacnia serce, dzięki czemu jest ono bardziej wydajne w dostarczaniu krwi do całego organizmu. Badania pokazują również, że pływanie kilka razy w tygodniu może poprawić funkcjonowanie naczyń krwionośnych i obniżyć ciśnienie krwi.

Doskonałe zdrowie układu sercowo-naczyniowego i silniejsze mięśnie to dwie korzyści zdrowotne płynące z pływania dla dzieci, które skutkują lepszą wytrzymałością. Ta wytrzymałość może przenieść się na inne sporty i zajęcia, które lubi Twoje dziecko.

4. Miłość do ćwiczeń na całe życie

Jedną z najważniejszych korzyści płynących z pływania dla dzieci jest to, że od najmłodszych lat uczą się łączyć ćwiczenia z zabawą. Pozytywny związek z ćwiczeniami może pozostać z maluchami przez całe życie.

5. Lepszy sen

Wielu rodziców stara się, aby ich dzieci wyciszyły się przed snem. Pływanie to trening całego ciała, który wymaga dużo energii. Ten poziom wysiłku energetycznego może skutkować lepszym snem.

6. Doskonałe zdrowie psychiczne

Jedną z najpotężniejszych korzyści płynących z lekcji pływania jest to, że pomagają one umysłowi się zrelaksować. Przebywanie w wodzie w naturalny sposób uspokaja, podczas gdy ćwiczenia pływackie uwalniają w mózgu substancje chemiczne zwane endorfinami. Obozy letnie zmniejszają również poziom kortyzolu, hormonu stresu.

7. Zwiększona pewność siebie

Pewność siebie to cecha, która może pomóc dzieciom w szkole, sporcie i przez całe życie. Pływanie pomaga dzieciom nabrać pewności siebie, ponieważ widzą i czują swoje postępy w sporcie. Dzieci mogą zaczynać lekcje pływania zestresowane tym doświadczeniem, ale szybko uczą się kopać i głaskać.

Pływanie stanowi wyzwanie dla dzieci i pomaga im pokonać lęki. Uczy ich, że dzięki ciężkiej pracy i dyscyplinie potrafią wyznaczać sobie cele i je osiągać.

8. Lepsze funkcje poznawcze

Możesz nie zapisywać swoich maluchów na lekcje pływania, aby wpłynąć na ich wyniki w nauce, ale może to być naturalny efekt uboczny. Dzieci, które wcześnie uczą się pływać, mają zwykle lepsze zdolności wzrokowo-motoryczne. Badania pokazują również, że młodzi pływacy są nawet o 20 miesięcy przed nieumiejącymi pływać rówieśnikami pod względem umiejętności wykonywania instrukcji i rozwiązywania problemów.

W rzeczywistości dzieci, które wcześnie zaczęły pływać, osiągały psychiczne i fizyczne kamienie milowe wcześniej niż ich rówieśnicy. Niemowlęta, które brały lekcje pływania, wykazywały lepsze zdolności motoryczne. Umiejętności nauczane podczas lekcji pływania mogą sprawić, że dzieci będą lepiej radzić sobie w klasie.

9. Poprawiona koordynacja i równowaga

Fizyczne korzyści płynące z pływania dla dzieci są liczne. Pływanie pomaga poprawić siłę i elastyczność, co skutkuje lepszą równowagą i koordynacją. Są to umiejętności fizyczne, które mogą zapewnić dziecku bezpieczeństwo również poza wodą i poprawić jego zdolność do uprawiania innych sportów.