Jeśli regularnie odrabiasz prace domowe w domu, prawdopodobnie myślisz o zrobieniu miejsca na warsztat, co jest świetnym pomysłem, ale aby go ożywić, będziesz musiał wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów, takich jak lokalizacja, przestrzeń. , meble, narzędzia, organizacja itp., tutaj dostarczamy cennych informacji, które pomogą Ci samodzielnie zlokalizować warsztat produkcyjny w Twoim domu.
Warsztat garażowy może mieć dowolny typ: warsztat mechaniczny, stolarski, stanowisko do majsterkowania, a może miejsce do przechowywania narzędzi i materiałów rolniczych. Jednak tutaj odniesiemy się do sposobu utworzenia warsztatu majsterkowania do naprawy domu, abyś mógł zbudować swój warsztat o odpowiedniej przestrzeni, która faktycznie zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby.
- Planowanie
Jeśli chcesz zrobić to sam w domu, zastanów się, co chcesz robić i jakie są wszystkie niezbędne materiały. Oto kilka wskazówek dotyczących planowania warsztatu:
- 1 Określ przestrzeń
> Wizualizuj obszar.
> Zapisz pogodę, która ma się utrzymać i być dostępna w warsztacie.
> Weź pod uwagę rzeczywiste formaty niektórych narzędzi lub materiałów.
> Potwierdź, czy nowa przestrzeń powinna być większa, dużo wydajniejsza, czy też pozostać bez zmian, ale z nowymi materiałami.
- 2 Wybierz spośród różnych opcji przechowywania
> Szafa
> Szuflady
> Panele perforowane
> Tablica
> Duży stół
> Przechowywanie pod stołem lub blatem
> Miejsce na jedno lub więcej krzeseł
> Pojemniki specjalne
> Skrzynki narzędziowe
> Przenośne szafki na narzędzia
> Półki do przechowywania dużych przedmiotów, takich jak drewno
Jeśli projekt warsztatu przekracza Twój budżet, zawsze możesz zacząć od rzeczy niezbędnych, aby na początku projekt był bardziej przystępny, a następnie uzupełnić go o niezbędne narzędzia, sprzęt i udogodnienia.
2. Wyposaż swój warsztat majsterkowicza: niezbędne narzędzia
Aby wyposażyć swój warsztat domowy, Twój zestaw rzemieślniczy musi zawierać przynajmniej niektóre narzędzia. Niezależnie od tego, czy jesteś rzemieślnikiem, czy smakoszem, w swoim zestawie narzędzi będziesz potrzebować następujących elementów.
2.1 Zawartość zestawu narzędzi
> Młotek
> Różne wkrętaki: płaski, rowkowy, kielichowy, udarowy, precyzyjny
> Wiertarko-wkrętarka
> Metr
> Poziomica
nastawny
> Zacisk
> Klucz do rur
imbusowy
> Piła
> Gwoździe
> Śruby
> Sztyfciarki
> Papier ścierny
> Pędzle
> Pędzle
> Sznurek
Dzięki temu urządzeniu wykonasz większość drobnych czynności często występujących w domu, takich jak składanie mebli, renowacja regału, powieszenie obrazu na ścianie, malowanie ściany itp.
3. Inne narzędzia do majsterkowania
Jeśli majsterkowanie jest prawdziwym hobby w twoim życiu, możesz dodać szerszą gamę narzędzi do swojego domowego warsztatu.
3.1 Narzędzia uzupełniające
> Klucze płaskie o różnych kształtach
> Wkrętaki o różnych rozmiarach
> Noże do drewna
> Piła do metalu
> Gwoździarki
> Spawarka
Ta lista narzędzi nie jest wyczerpująca. Ostatecznie będzie to zależeć od twojego projektu, ponieważ nie będzie potrzebny do stworzenia stołu z kutego żelaza, zrobienia łóżeczka do domku dla dziecka lub naprawy roweru.
4. Sprzęt bezpieczeństwa, który musisz mieć w swoim warsztacie
Bezpieczeństwo i majsterkowanie idą w parze, dlatego warto zabezpieczyć się przed różnymi rodzajami prac w domu. Mając to na uwadze, ważne jest, aby mieć określony sprzęt w swoim warsztacie majsterkowania.
4.1 Wyposażenie ochronne
> Okulary ochronne
> Hełmy ochronne; skóra, automatyczne przyciemnianie lub stały odcień
> Rękawiczki
> Bardzo stabilna drabina
> Wygodny i ergonomiczny fotel lub taboret
> Odpowiednie ubranie i obuwie
5. Prawidłowo zorganizuj warsztat majsterkowania
Po wyposażeniu warsztatu w niezbędne narzędzia do majsterkowania, będziesz musiał dobrze zagospodarować przestrzeń do organizacji i przechowywania narzędzi w swoim warsztacie. Oto kilka porad.
5.1 Zawieś duże narzędzia na ścianie
Najlepszym sposobem przechowywania dużych narzędzi jest umieszczenie ich na stole nad stanowiskiem pracy. Zawieś je na ścianie, aby mieć wszystko pod ręką i na widoku, gdy rozpoczniesz sesję majsterkowania w warsztacie. Trzeba wyciągnąć rękę po śrubokręt, młotek, cokolwiek potrzeba…
Jeśli brakuje miejsca, przechowuj wszystko w dedykowanych skrzynkach narzędziowych we wszystkich rozmiarach, możesz też zrobić własne skrzynki z niezbędnymi przegródkami na śrubokręt z jednej strony, szczypce z drugiej itp. W ten sposób każde narzędzie będzie miało swoją własną komorę i po dwóch lub trzech ruchach z pewnością znajdziesz narzędzie, którego szukasz.
5.2 Przechowuj małe przedmioty w przegródkach
Gwoździe, wkręty, wkręty itp. występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, dlatego pomocne jest również stosowanie logiki przegródek, czy to w skrzynce narzędziowej, czy w szufladzie, wystarczy to zaznaczyć. Gdzie numer śruby, rozmiar gwoździa, małe szczypce itp.
Jeśli środowisko w Twoim garażu jest nieco wilgotne, radzimy używać zamkniętych szklanych słoików do przechowywania tych małych części sprzętu i zapobiegania ich rdzewieniu.