cięcie stali piłą Rzeszów
Kategorie:

Cięcie stali piłą – Rzeszów i całe wojwewództwo

Avatar
Opublikowane przez Anna

Piły do metalu to narzędzie ręczne, które jest bardzo wszechstronnym dodatkiem do każdego warsztatu.

Jak ciąć metal piłą do metalu?

Piły do metalu działają po prostu przesuwając ostrze przez metal do tyłu i do przodu w regularnym ruchu „piłowania”. Uchwyty w kształcie litery C są stosunkowo tanie w zakupie, a szeroka gama dostępnych ostrzy umożliwia łatwe cięcie szerokiego zakresu grubości profili i gatunków metali.

Rękojeści obejmują zarówno podstawowe odmiany, które w prosty, ale bezpieczny sposób utrzymują brzeszczot do metalu w miejscu, jak i profesjonalne odmiany, które mają łatwe w użyciu funkcje, takie jak; napinacze pokrętła w uchwycie zapewniają naprężenie ostrza 150 kg lub 30,00 psi, regulację umożliwiającą ustawienie ostrzy 250 mm lub 300 mm oraz dodatkowe pozycjonowanie ostrza w celu umożliwienia ustawienia ostrza pod kątem 45° przy cięciu równoległym lub 90° przy cięciu ogólnym.

Cięcie stali piłą Rzeszów

Brzeszczoty do metalu są wybierane poprzez wybór odpowiedniej liczby tpi (zębów na cal) dla rodzaju metalu, który ma być cięty. Im wyższy tpi, tym bardziej agresywne cięcie stali piłą Rzeszów. Zęby są ustawione tak, aby były skierowane w stronę jednego końca ostrza, a ostrza można zamontować w rękojeści z zębami skierowanymi do przodu lub do tyłu – zaletą tego jest to, że moc ruchu „w kierunku” lub „oddalania” może być skupiona aby zapewnić użytkownikowi najlepszą ergonomię cięcia.

Wielu pracowników zajmujących się obróbką metali woli skoncentrować główny skok skrawania jako ruch „oddalający”, ponieważ zapewnia to wyraźniejszy widok cięcia, ponieważ wióry są przesuwane do przodu podczas pracy.

Zalecenia dotyczące brzeszczotów tpi.

  1. Tpi (zęby na cal / 25 mm ostrza)
  2. Sugerowane użycie 14
  3. Duże profile, aluminium, miękkie metale 18
  4. Ogólne projekty warsztatowe 24
  5. Blacha stalowa o grubości do 5/6 mm 32
  6. Profile zamknięte i rury stalowe – wskazówki dotyczące cięcia metalu za pomocą piły do \u200b\u200bmetalu.

cięcie stali piłą Rzeszów

Co możemy jeszcze poradzić?

Zawsze noś okulary ochronne i rękawice podczas cięcia metalu. Wybierz odpowiednie ostrze do wykonywanego projektu i upewnij się, że jest bezpiecznie włożone do ramy/rękojeści z zębami skierowanymi do przodu lub do tyłu, w zależności od preferencji. Sprawdź, czy ostrze jest sztywne, prawidłowo ustawione i napięte.

Zaciśnij przedmiot lub umieść go w imadle; jeśli nie jest to możliwe, ponieważ metal jest połączony z innym przedmiotem, upewnij się, że element, którego nie chcesz usuwać, pozostanie bezpieczny po odcięciu drugiego elementu.

Aby rozpocząć cięcie stali piłą Rzeszów, wykonaj serię jednokierunkowych ruchów w kierunku przeciwnym do kierunku zębów – w ten sposób powstanie wąskie nacięcie, w którym będzie można umieścić ostrze. Gdy ostrze znajdzie się na około milimetrze powierzchni, pełne cięcie do przodu i do tyłu wkrótce umożliwi zakończenie cięcia.
Staraj się nie spieszyć; płynne, równomierne cięcie zapewni najlepsze cięcie i zmniejszy prawdopodobieństwo przegrzania i złamania ostrza. Niewielka ilość oleju maszynowego lub płynu chłodząco-smarującego nałożona na ostrze zmniejszy tarcie.