kontenery-3251548
Kategorie:

Dlaczego domy kontenerowe zyskują na popularności?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Kontenery biurowe uderzają w nerw czasu. Są mobilne, można je ustawiać jeden na drugim, dowolnie łączyć i niedrogie. A kryzys uchodźczy w Polsce od 2015 roku sprawił, że sektor publiczny, a co za tym idzie także ogół społeczeństwa, wita producentów z wdzięcznością, ponieważ ich produkty są praktyczną i szybką do wdrożenia odpowiedzią na niedobór mieszkań. Życie w kontenerze nie jest już zarezerwowane dla ascetów i wyrzutków.

Domy kontenerowe jako indywidualne projekty – „Kontenery morskie nadają się tylko umiarkowanie! W przeciwieństwie do dostawców, którzy wyspecjalizowali się w budowie budynków z modułów kontenerowych, indywidualne projekty, Architecture, są często budowane z prawdziwych kontenerów morskich. Dla profesjonalistów, odpowiedzialny za marketing i sprzedaż

, istnieją pewne argumenty przeciwko tym kontenerom: „Nie używamy kontenerów transportowych, wręcz przeciwnie. Kontynuowaliśmy ten pomysł wielokrotnie. Początkowo wydaje się atrakcyjny i tani, ale to tylko częściowo prawda. Tak, kontener wysyłkowy jest tani, ale trzeba sporo wysiłku, żeby pasował do przestrzeni mieszkalnej i uzyskał akceptację”. Z jednej strony wynika to ze sposobu budowy: „Jako zamknięte pudło z blachy trapezowej metal, jest bardzo stabilny, ale gdy tylko wytniesz w nim dziury, staje się bardzo niestabilny. Następnie musisz dokonać znacznych ulepszeń i ponownie udowodnić, że to trwa”.

Zamiast tego producent kontenerów współpracuje z producentami, którzy produkują kontenery do tymczasowego użytku na przykład na placach budowy. Tutaj masz podłogę, sufit i podporę w każdym rogu. „Dzięki temu stalowemu szkieletowi statyka jest spełniona. Nie potrzebuję już ścian nośnych. Jeśli teraz ustawię kilka modułów obok siebie, moje podpory znajdują się tylko na ścianach zewnętrznych, wewnątrz mam swobodę” – mówi.

W 2014 roku architekt zbudował ten kontenerowy dom wakacyjny dla rodziny w południowym Kolorado, używając jednego 40-calowego i sześciu 20-calowych kontenerów. Kabina ma dwie sypialnie, dwie łazienki i strefę dla gości dostępną z ganku. Wzmocniono tu końce, dodano dodatkowe ściany boczne i zamontowano wykonane na zamówienie okna.

Fajny dom kontenerowy, bezkonkurencyjny cenowo
Dla budowniczych w fazie orientacyjnej kontenery handlowe mają wiele zalet. „Jakość, czas budowy, elastyczność są wyższe niż w przypadku zwykłych domów. Ponadto dom kontenerowy jest tańszy o 20-30 procent.” I wreszcie: nie ma utraty komfortu.

Ostateczny koszt takiego domu zależy od kilku czynników, według: „Jeśli chcesz na przykład przestronny dom o powierzchni 250-300 metrów kwadratowych, cena brutto za metr kwadratowy wynosi od 1000 do maksymalnie 1100 pln, w tym transport. i montażu oraz VAT. Im mniejszy powinien być dom, tym będzie droższy, ponieważ logistyka pozostaje taka sama, ale przenoszona jest mniejsza masa. Mini domy o powierzchni 50-100 metrów kwadratowych kosztują wówczas około 1200-1300 pln brutto”.