Kategorie:

Jak działa kanałowy oczyszczacz powietrza?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem w domu, aby zapewnić naszym rodzinom komfort i zdrowie. Kanałowy oczyszczacz powietrza może być właśnie rozwiązaniem, którego potrzebujesz, ale skąd masz wiedzieć, czy jest dla Ciebie odpowiedni?

W montaż klimatyzacji Wrocław dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Twojej rodzinie komfort dzięki wysokiej jakości chłodnemu powietrzu. Jako czołowa firma klimatyzacyjna we Wrocławiu, codziennie instalujemy w domach kanałowe oczyszczacze powietrza. Oto najważniejsze wskazówki, które dajemy właścicielom domów, aby pomóc Ci zdecydować, kiedy możesz potrzebować oczyszczacza powietrza. Zadbaj o zdrowie swojej rodziny i chroń swój dom przed alergenami, kurzem, pleśnią i nie tylko.

Czym są oczyszczacze powietrza?
Według EPA, bez odpowiednich środków ostrożności i filtracji, powietrze w pomieszczeniach może być nawet pięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. W zamkniętych środowiskach zanieczyszczenia mogą się namnażać z powodu niewłaściwej wentylacji w zamkniętych obszarach. Jeśli martwisz się o jakość powietrza w domu, zainstalowanie oczyszczacza powietrza to prosty sposób na usunięcie zanieczyszczeń z powietrza.

Wiele domowych urządzeń HVAC zawiera filtry papierowe, które eliminują kurz, dym i pyłki, zanim zaczną krążyć. Filtry te działają jednak na podstawowym poziomie i nie mogą filtrować mniejszych cząstek, które mogą być niebezpieczne do oddychania.

Oczyszczacze powietrza mogą filtrować mniejsze cząsteczki pleśni, bakterii i wirusów. Oczyszczacze z wytrzymałymi filtrami HEPA usuwają 99% zanieczyszczeń w pomieszczeniach. W AC Designs doceniamy znaczenie zdrowego oddychania i czystego powietrza w domu, dlatego oferujemy różnorodne opcje oczyszczania .

Jedną z naszych najlepszych opcji jest oczyszczacz powietrza REME Halo dla całego domu. Zapewnia cyrkulację czystego, wolnego od alergenów powietrza w domu dzięki zastosowaniu nowej generacji technologii jakości powietrza w pomieszczeniach. W procesie podwójnej jonizacji oczyszczacz uwalnia plazmę wodoronadtlenku, która wiąże cząsteczki w powietrzu, czyniąc je wystarczająco dużymi, aby mogły zostać przefiltrowane.

Proces ten pozwala oczyszczaczowi niszczyć bakterie, pleśń, wirusy i nie tylko na powierzchniach i w powietrzu w Twoim domu.

Jak działają oczyszczacze powietrza
Kanałowy oczyszczacz powietrza, taki jak REME Halo Unit, jest instalowany w przewodach urządzenia, aby usuwać kurz, pleśń, bakterie i wirusy, zanim zaczną krążyć po całym domu. Zainstalowanie kanałowego oczyszczacza powietrza to prosty krok, aby przywrócić jakość powietrza w domu i zapewnić zdrową i bezpieczną rodzinę.

Oczyszczacze powietrza zawierają wentylatory, które zasysają brudne, zanieczyszczone powietrze do urządzenia. Zanim powietrze opuści oczyszczacz, jest przepychane przez filtry przeplatane włóknami. Kiedy powietrze jest przepychane przez te filtry siatkowe, szkodliwe cząsteczki, takie jak dym i bakterie, zostają uwięzione.

Czyste powietrze opuszcza urządzenie i jest rozprowadzane po całym domu. Ten ciągły proces filtracji znacznie poprawia jakość powietrza w domu i może pomóc w zapobieganiu alergiom i chorobom w rodzinie. Dlatego ważne jest, aby proaktywnie inwestować w oczyszczacz powietrza.

Znaki, które możesz potrzebować oczyszczacza powietrza
Niebezpieczne cząsteczki nie zawsze są łatwe do zobaczenia, powąchania lub wyczucia. Możesz nie być świadomy cząstek unoszących się w powietrzu w twoim domu, dopóki nie pojawią się objawy fizyczne. Jeśli zaczniesz odczuwać te objawy lub zauważysz te objawy, być może nadszedł czas, aby zadzwonić do firmy AC Designs w celu zainstalowania oczyszczacza powietrza.

Roztocza
Jeśli zaczniesz obserwować znaczną ilość roztoczy w całym domu, zwłaszcza w ukrytych miejscach, takich jak za sofą lub pod łóżkiem, najlepszym rozwiązaniem może być oczyszczacz powietrza. Gdy powietrze krążące w całym domu będzie czystsze, będziesz w stanie skrócić czas sprzątania i wyeliminować kurz, który spowoduje spakowanie się tych nieznośnych roztoczy.

Duszne powietrze/nieprzyjemne zapachy
Jeśli powietrze w domu zaczyna pachnieć nieświeżo lub jest duszno, może to być oznaką złej jakości powietrza w pomieszczeniu. Zainstalowanie oczyszczacza powietrza usunie zanieczyszczenia z domu i wyeliminuje duszność, dzięki czemu Twoja rodzina będzie mogła oddychać świeżym, czystym powietrzem.

Głośne chrapanie
Kiedy cząsteczki, takie jak pyłki i sierść zwierząt domowych, krążą w strumieniu powietrza w Twoim domu, Twoje drogi oddechowe pozostaną zatkane podczas snu. Prowadzi to do nasilenia chrapania i może powodować słabszą jakość snu każdej nocy. Inwestycja w oczyszczacz powietrza może prowadzić do mniejszego chrapania i bardziej spokojnych, cichych nocy w łóżku.

Objawy alergii
Jeśli zaczniesz doświadczać nasilonych objawów alergii, zaostrzeń astmy lub nadmiernego kichania, powietrze w twoim domu może nie być bezpieczne. Objawy takie jak nadmierne kichanie, katar lub swędzenie, zaczerwienione oczy mogą być spowodowane dużą ilością kurzu, pyłków i innych cząstek w powietrzu. Klimatyzacja Wrocław zapewni ci komfort czystego powietrza o każdej porze!

Osoby z astmą są również bardziej narażone na nasilenie objawów bez odpowiedniej filtracji pleśni i bakterii. Oczyszczacz powietrza może wyeliminować te alergeny i zapobiec niepotrzebnym zagrożeniom dla zdrowia spowodowanym przez zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniach.