naprawa pralek gdańsk
Kategorie:

Jak naprawić pralkę, która nie wiruje?

Avatar
Opublikowane przez Anna

W przypadku tego zbyt powszechnego problemu z pralką, z umywalki została spuszczona woda, ale nie można jej wirować. Wirowanie z dużą prędkością to czynność polegająca na wyciśnięciu wody z odzieży, aby można ją było wysuszyć w suszarce.

Rozprowadź ponownie odzież

Spróbuj ponownie rozmieścić ubrania w komorze pralki. Gdy pralka nie jest w równowadze, automatycznie się zatrzyma do czasu, aż w pralce zostanie przywrócona równowaga. Po ponownym rozłożeniu odzieży ponownie zamknij pokrywę. Maszyna powinna rozpocząć wirowanie automatycznie, jeśli rozkład obciążenia jest prawidłowy. Ładunki zawierające materiały o wysokiej absorpcji, takie jak ręczniki, prześcieradła i grube ubrania, takie jak dżinsy i swetry, często tracą równowagę.

Odzież rozłożona w pralce

Upewnij się, że maszyna jest wypoziomowana. Sprawdź poziom maszyny na podłodze. Maszyna znajdująca się poza poziomem przestanie się obracać; to działanie jest zaprogramowane w pralce ze względów bezpieczeństwa. Sprawdź poziom maszyny za pomocą poziomicy i wypoziomuj maszynę, regulując nóżki. Jeżeli to nie zadziała, konieczne może być ponowne wypoziomowanie podłogi lub dodanie poziomej platformy pod pralką.

Zapewnij odpowiedni drenaż

Sprawdź odpływ i wąż spustowy. Małe przedmioty mogą zatkać system odprowadzający wodę z urządzenia. Pompę spustową pralki można sprawdzić bez jej demontażu. Wreszcie wąż spustowy prowadzący z tyłu maszyny do punktu spustowego może być zatkany.

naprawa pralek gdańsk

Naprawianie pralki, która wydaje głośne dźwięki

Jednym z bardziej irytujących problemów z pralką jest to, że pralka uderza, zgrzyta lub dudni podczas cykli mieszania lub wirowania. Napraw ten problem tak szybko, jak to możliwe, ponieważ tego rodzaju ruch może uszkodzić podkładkę i spowodować nowe problemy. Po tym jak stwierdzisz, że nie jesteś w stanie tego zrobić zamów usługę Naprawa Pralek Gdańsk.

Rozważ smarowanie lub wymianę łożysk wanny

Łożyska wanny, umieszczone bezpośrednio pod wanną, mogą być zużyte i wymagać wymiany. Jeśli pralka skrzypi, łożyska wanny mogą wymagać nasmarowania (smaru).
Wanna ze smarem podniesiona, aby naprawić hałas pralki

Sprawdź paski

Pasek napędowy lub koło pasowe silnika pralki może być zużyte. Jest to dość skomplikowana naprawa, podczas której aby dostać się do silnika trzeba rozebrać znaczną część maszyny. Pasek koła pasowego pompy może być pęknięty, postrzępiony lub w inny sposób pozbawiony kształtu. Często pasek również śmierdzi paloną gumą. Pasek napędowy silnika umieszczony przed pralką w celu usunięcia hałasów