naprawa pralek gdańsk
Kategorie:

Jak naprawić pralkę samodzielnie?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Pewnego dnia Twoja pralka dokładnie wyczyści Twoje ubrania. Następnie, z powodu dowolnej liczby scenariuszy, Twoje urządzenie nagle się zatrzyma i rozpocznie się gorączkowe poszukiwanie instrukcji obsługi, która, miejmy nadzieję, zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o naprawie pralki.

W przypadku maszyny, która pracuje tak ciężko, nie jest zaskakujące, że pralka czasami się zepsuje, przestanie odprowadzać wodę, przestanie wirować lub jej wydajność spadnie do tego stopnia, że ubrania nie będą wystarczająco czyste. Zamiast wzywać drogiego technika AGD, spróbuj samodzielnie naprawić pralkę. Większość tych napraw wymaga prostych narzędzi i mogą je wykonać właściciele domów, którzy mają jedynie ograniczone umiejętności naprawy urządzeń.

Naprawa kuchenki Gdańsk

Względy bezpieczeństwa
Zawsze odłączaj pralkę od prądu przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac przy niej, niezależnie od tego, jak drobne mogą się wydawać naprawy. Należy również pamiętać, że pralki są bardzo ciężkie i mogą się przewrócić. Nie przechylaj maszyny ani nie przesuwaj jej bez pomocy. Jest to prawie tak niebezpieczne jak naprawa kuchenki Gdańsk.

Naprawianie pralki, która się nie uruchamia
Jest to najbardziej podstawowa ze wszystkich awarii pralki: Pralka nie uruchamia się. Włożyłeś ubrania do misy pralki, nacisnąłeś przycisk „ON” lub przekręciłeś pokrętło, ale nic się nie dzieje.

Naprawa AGD

Upewnij się, że urządzenie jest podłączone
Sprawdź przewód zasilający za pralką, aby upewnić się, że jest podłączony. Ze względu na energiczne ruchy pralki, szczególnie przy niezrównoważonym obciążeniu, maszyny mogą się poruszać. Kiedy maszyna się poruszy, może przypadkowo odłączyć przewód zasilający.

Sznurki skrócone za pomocą krawatów nie dają rady. W takim przypadku rozwiąż przewód, aby zapewnić większą elastyczność.
Odłączony przewód zasilający pralki

Sprawdź wyłącznik automatyczny
Czy wyłącznik automatyczny pralki jest wyłączony? Aby zresetować wyłącznik automatyczny, znajdź panel serwisowy instalacji elektrycznej. Znajdź właściwy wyłącznik automatyczny, przesuń go w stronę „OFF”, a następnie z powrotem do pozycji „ON”.
Reset wyłącznika automatycznego w panelu serwisowym

Sprawdź pokrywę
Zatrzask wyłącznika pokrywy pralki ładowacza czołowego może być uszkodzony. Jest to obszar ramy drzwi, który informuje maszynę, że drzwi są prawidłowo zamknięte i można rozpocząć napełnianie wodą. Zamknij pokrywę i obserwuj, jak część na drzwiczkach łączy się z częścią na maszynie. Górna część powinna przylegać do dolnej części.

naprawa pralek gdańsk

Jeśli masz ładowarkę ładowaną od góry, przetestuj pokrywę, ustawiając maszynę w pozycji „ON”, a następnie wpychając ją do otworu tępym końcem długopisu. Jeśli działa prawidłowo, woda powinna zacząć się napełniać, nawet jeśli pokrywa jest otwarta.
Pokrywa załadunkowa pralki jest zamykana od przodu

Naprawa pralek Gdańsk

Naprawa pralek Gdańsk może być jednym z bardziej frustrujących problemów z pralką, ponieważ zauważa się go dopiero po wykonaniu pełnego cyklu prania. Po wypraniu ubrania zdejmujesz je i widzisz, że rzekomo czyste ubrania są pokryte kłaczkami, włosami i innymi lekkimi zanieczyszczeniami.

Sprawdź, czy nie ma przeciążenia
Unikaj przeciążania pralki. W zbyt pełnej pralce nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby czysta woda płucząca mogła wyciągnąć detergent i zanieczyszczenia. Aby poznać maksymalne obciążenia, zapoznaj się z instrukcją obsługi.
Pralka przeładowana ubraniami
Dostosuj detergent
Używaj mniej detergentu. Zbyt duża ilość detergentu może spowodować ponowne osadzenie się kłaczków i innych zanieczyszczeń na ubraniu, zamiast je wyciągać.

Detergent do prania jest nalewany i mierzony do czyszczenia ubrań
Pierz produkty dla zwierząt osobno
Rzeczy związane ze zwierzętami, takie jak koce, legowiska dla kotów i psów oraz zabawki do żucia należy prać oddzielnie od reszty odzieży. Jeśli ładunek ze zwierzętami jest szczególnie zabrudzony, po praniu wyczyść ręcznie komorę pralki.
Prześcieradła i zabawki dla zwierząt oddzielone od brudnej odzieży