ekskluzywne sukienki (8)
Kategorie:

Jak ubrać się modnie?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Imprezy często poprzedzają zabawne pytania, na przykład co dać? Kogo zabrać? Kiedy przyjechać? A przede wszystkim w co się ubrać? Większości z nas zdarza się nie tylko, że w szafie kręcą się sięgające podłogi ekskluzywne sukienki wieczorowe czy frak, czekając na dzień, w którym w końcu nadejdzie zaproszenie. Ale czy to w ogóle byłby odpowiedni strój na takie wydarzenie? Mamy odpowiedzi i opcje na każdą możliwą okazję w Twoim kalendarzu społecznościowym.

Dlaczego się ubieramy?

Zobowiązania społeczne nie są warunkiem wstępnym, aby czuć się dobrze ze swoim wyglądem. Możesz się ubrać po prostu dlatego, że dobrze wyglądasz, jesteś szczęśliwy. Ale najczęściej sytuacje, w których przykładamy dużą wagę do naszych strojów, to duże wydarzenia z wyraźnymi kodami ubioru. Najlepszym scenariuszem jest to, że ubieramy się z obu powodów: ponieważ zwiększa to naszą samoocenę i dlatego, że chcemy wyglądać odpowiednio do sytuacji.

Mimo to wiedza o tym, co jest właściwe, może być drapieżnikiem w głowie. Ekskluzywna odzież damska może być sugerowana, a nawet jeśli jest sprecyzowany, żargon może być trudny do odszyfrowania. Dlatego opisaliśmy to tutaj.

Jeśli na zaproszeniu jest napisane…

  • Na co dzień: nie musisz się przebierać. Trampki, dżinsy i T-shirty są dopuszczalne, a nawet zachęcane jak ekskluzywne sukienki.
  • Szykowny casual: Powinnaś się ubrać, ale tylko trochę. Często jest to po prostu kwestia noszenia ładniejszych butów, szykownej góry lub spodni, które nie są niebieskimi dżinsami (chociaż dżins pasuje do odpowiedniego rodzaju koszuli – więcej o tym później).
  • Strój biznesowy: Powinieneś ubierać się jak ktoś, kto chce pracować z klientem. Oczywiście w tej kategorii jest wiele odmian. Może to oznaczać garnitur, spódnicę do kolan lub marynarkę i spodnie khaki. Ale to zdecydowanie oznacza brak dżinsów i brak butów.
  • Koktajl: Powinnaś ubierać się dużo ładniej niż na co dzień. Wypróbuj oddzielne w satyny, jedwabiu lub aksamicie. Garnitury. W razie wątpliwości ubierz się na czarno.
  • Czarny krawat: Powinieneś założyć bardzo elegancką sukienkę – powiedzmy długą suknię lub sukienkę koktajlową, która jest bardziej wymyślną – albo smoking.
  • Biały krawat: Powinieneś wyglądać bardzo fantazyjnie. Na stole leżą fraki, długie suknie i ewentualnie białe rękawiczki.