iluzjonista-warszawa-3766479
Kategorie:

Jak zacząć przygodę z magią?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Chcesz wiedzieć, jak zacząć przygodę z magią? Być może ostatnio widziałeś magika na żywo, w telewizji lub na YouTube i pomyślałeś sobie: „Chcę się tego nauczyć!”. Cóż, w tym artykule omówię wszystkie kroki, aby zacząć, wszystkie wskazówki i sztuczki oraz wskaże, gdzie jeszcze szukać, jeśli chcesz kontynuować swoją drogę do iluzjonista Warszawa.

Ostrzeżenie: chciałem się upewnić, że oferuję wszystkie narzędzia potrzebne do rozpoczęcia, więc jest to dość obszerna lektura.

OK, podstawy do rozpoczęcia przygody z magią to oczywiście nauczenie się kilku magicznych sztuczek. To nie musi być trudne, a możesz nawet zapytać przyjaciół i członków rodziny, czy znają jakieś magiczne sztuczki, których mogą cię nauczyć. Jednak jest prawdopodobne, że ich wiedza Cię nie usatysfakcjonuje i będziesz chciał zanurzyć się nieco głębiej w świat magii. Jeśli tak, pojawia się nasze pierwsze pytanie:

SKĄD UCZYSZ SIĘ MAGICZNYCH SZTUCZEK?

Jedną z najważniejszych części uczenia się czegokolwiek jest wybór odpowiednich narzędzi i odpowiedniego nauczyciela. Nie ma sensu uczyć się jeździć starym bangerem kolegi. Możesz sprawić, by samochód jechał, ale prawdopodobnie złapiesz wiele złych nawyków.

To samo dotyczy magii, dlatego zawsze frustruje mnie, gdy ludzie najpierw zwracają się do YouTube. Tak, to nic nie kosztuje, ale dostajesz to, za co płacisz. Często uczenie się magii z youtube oznacza hobbystycznego magika odkrywającego tajemnice.

Jeśli jest jedna rzecz, której musisz się nauczyć o magii, od razu jest to, że samo poznanie tajemnic nie czyni cię magiem . Kontynuując naszą analogię do jazdy, byłoby to jak mówienie ci, że sposób prowadzenia samochodu polega na wciśnięciu pedału przyspieszenia i skręceniu kierownicą. Jestem pewien, że potrafisz docenić fakt, że chodzi o coś więcej.

Więc gdzie idziesz, aby zacząć przygodę z magią? 

ZACZNIJ OD KSIĄŻEK, NIE YOUTUBE

Książki! Sekret całej magii tkwi w książkach . To pierwsza rada, jakiej udzielam każdemu, kto chce zacząć przygodę z magią. Tak bardzo, że właściwie napisałem post na blogu i stworzyłem podcast na ten temat.

Nauka magii z książek to idealny sposób na rozpoczęcie z dwóch powodów.

 1. Książki spowalniają dla ciebie tempo. Możesz przeczytać zdanie wiele razy, aby je zrozumieć. To może nie wydawać się dużo, ale jest o wiele łatwiejsze niż ponowne odtwarzanie wideo. W rzeczywistości, kiedy znajduję sztuczkę, której chcę się nauczyć, a która jest tylko na wideo, pierwszą rzeczą, którą robię, jest zapisanie jej własnymi słowami, a następnie uczenie się z tego!
 2. Kiedy uczysz się z książek, zmuszają cię do przedstawienia magii we własnym stylu. Iluzjoniści, którzy uczą się z wideo, często kopiują maniery wykonawcy. Nauczyłem się kiedyś sztuczki ze szwedzkim akcentem, bo tak ją wykonał magik na filmie!

Magiczna książka dla początkujących nie musi kosztować od 5 do 10 funtów (lub dolarów/euro), ale nawet jeśli to za dużo, udaj się do lokalnej biblioteki, a na pewno ci pomogą. Wiele bibliotek posiada kopię Kompletnego kursu magii Marka Wilsona — fantastyczne źródło informacji, które obejmuje szeroki zakres magii, w tym sztuczki, których wielu profesjonalnych magów używa w swoich pokazach.

Więc bez wymówek. Pierwszym krokiem do nauki magii jest zdobycie książki.

UCZ SIĘ OD INNYCH MAGIKÓW

Innym doskonałym sposobem uczenia się magii jest osobiście od innych magów. Powodem jest to, że masz natychmiastową informację zwrotną na temat tego, co robisz dobrze, a co źle, i możesz zadawać pytania.

Jeśli nie znasz magika, możesz wyszukać w Internecie lokalnego wykonawcę i zapytać, czy udziela lekcji magii.

Udzielam lekcji magii, zarówno osobiście, jak i online. Tutaj możesz się ze mną skontaktować .

Jeśli wykonawca nie oferuje lekcji, być może będzie w stanie skierować cię w stronę magicznego klubu. Wiele miast ma lokalne kluby magiczne, które spotykają się regularnie i dzielą się magicznymi rutynami lub mają wykładowców wizytujących z całego kraju lub zagranicy. Zaletą dołączenia do magicznego klubu jest to, że stajesz się częścią magicznej społeczności i otworzą się przed tobą dalsze możliwości. Przez wiele lat należałem do lokalnego klubu magicznego, a teraz jestem członkiem Magicznego Kręgu .

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że niektórzy magowie mogą ukrywać niektóre sekrety przed początkującym. Prawdopodobnie będą chcieli zobaczyć, co już potrafisz zrobić, zamiast po prostu ujawniać wszystko. Jest to mechanizm bezpieczeństwa, dzięki któremu sekrety wyższego poziomu nie są ujawniane jedynie przypadkowym zainteresowanym. Pomyśl o tym jak o grze wideo, w której musisz odblokować wyższe poziomy. Jeśli jesteś oddany i zaangażowany w pracę, wkrótce zdobędziesz ich zaufanie.

CZEGO NALEŻY SIĘ NAUCZYĆ?

Moja ogólna rada dla początkujących na temat tego, czego powinieneś się nauczyć, brzmi: wszystko, co wzbudzi twoje zainteresowanie. Jeśli lubisz sztuczki karciane, zacznij od tego, ale pozostań otwarty na odkrywanie innych form magii . Magia to znacznie więcej niż sztuczki karciane, a w rzeczywistości jest wielu wspaniałych magików, którzy rzadko zajmują się magią karcianą. Może wolisz czytanie w myślach lub podczas gdy magia z bliska jest niezwykle popularna, możesz preferować magię na większą skalę na scenie. Iluzjonista na wesele zapewni zabawę dla gości na cały wieczór.

ZACZNIJ OD ELEMENTÓW BUDOWLANYCH

Cóż, to ma sens, prawda?! Zacznij od początku, kontynuuj do końca, a następnie zakończ. Ale jakie są elementy składowe magii?

Cóż, jeśli chodzi o magię kart i monet, powinieneś zacząć od nauczenia się niektórych ruchów, które nazywamy sztuczkami lub prościej „sztuczkami”. Dobra książka dla początkujących nauczy Cię podstaw tego, zaczynając od tego, jak trzymać talię kart lub jak trzymać monetę. Tak, musisz zacząć od nauki trzymania rekwizytów. Ważne jest, aby od samego początku opanować podstawy.

Możesz być zaskoczony, ale często, kiedy uczę ludzi magii kart, muszę cofnąć ich niewłaściwą technikę, zanim będziemy mogli przejść do bardziej zaawansowanej magii. Jak wspomniałem powyżej, często te złe nawyki są pobierane z youtube. Dobry iluzjonista naprawdę potrafi zaskoczyć.

Kolejną, ale ważną różnicą jest to, że nie każda magia wymaga sztuczek. Ponownie, dobra książka dla początkujących oferuje szereg sztuczek, które pomogą ci uchwycić inne ogólne zasady magii i oszustwa. 

NAJLEPSZE TRIKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Chociaż książki zawsze byłyby moją pierwszą rekomendacją, a zakup jednej lub dwóch z tych wymienionych w moim poprzednim poście na blogu zapewni wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, możesz również kupić sobie indywidualną „sztuczkę z rekwizytami”. Oferują one mniejszy stosunek jakości do ceny, ponieważ otrzymujesz tylko jedną sztuczkę, ale mogą być zabawnym sposobem na urozmaicenie twoich wczesnych występów.

Oto kilka, które pomogą Ci rozpocząć eksplorację:

 • KANAPKA KLUBOWA
 • MIĘKKIE MONETY
 • SKOCZĄCE POŁÓWKI
 • KAJDANKI SZALONEGO MĘŻCZYZNY
 • PIÓRO KORNELIUSZA
 • PIŁKA Z GĄBKI DO KOSTKI

A jeśli sięgnąłeś po książkę, oto kilka procedur, które mogą Cię zainteresować:

 • WYSZEDŁEM NA OBIAD
 • KOSZMAR PROFESORA
 • SOLNICZKA PRZEZ STÓŁ
 • KARTY WIEKOWE