wulkanizacja opon (1)
Kategorie:

Jak zmienić oponę w kilka minut: instrukcje krok po kroku

Umiejętność bezpiecznej wymiany opony powinna być umiejętnością, której powinien nauczyć się każdy kierowca. Nigdy nie wiesz, kiedy utkniesz na poboczu! Umiejętność prawidłowej wymiany opony może zaoszczędzić wiele czasu, wysiłku i pieniędzy.

Oczywiście nie wszystkie nawierzchnie i pobocza drogi nadają się do wymiany opony, więc upewnij się, że zawsze masz pod ręką numer telefonu do zaufanego holownika lub pomocy drogowej, ale nigdy nie wiesz, kiedy nadejdzie możliwość samodzielnej wymiany opony przydatne. Udostępnij te instrukcje krok po kroku, jak zmienić oponę na swojej stronie na Facebooku , przypisz je do tablicy na Pintereście lub wydrukuj i trzymaj w schowku samochodowym, aby mieć je zawsze pod ręką! Wulkanizacja opon marki to najlepszy serwis opon, który czeka na Twoje auto.

Instrukcja wymiany opony krok po kroku

1. Znajdź bezpieczne i równe miejsce, w którym możesz się zatrzymać. Upewnij się, że jesteś wystarczająco daleko od drogi, aby móc bezpiecznie zmienić oponę. Zaparkuj samochód i upewnij się, że używasz hamulca awaryjnego . Zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu, aby zlokalizować koło zapasowe i niezbędne narzędzia w samochodzie.

2. Zaklinuj koło. Kliny pod koła to kliny z wytrzymałego materiału, które są umieszczane blisko opony, aby zapobiec jej przypadkowemu przesunięciu. Możesz użyć czegoś dużego, takiego jak skała, konar drzewa lub cokolwiek o wysokości większej niż kilka cali. Umieść go na oponie po przekątnej naprzeciw płaskiego, aby usztywnić samochód i powstrzymać go przed toczeniem. Wulkanizacja Mokotów jest najlepszym serwisem opon w Warszawie i w Polsce.

3. Poluzuj nakrętki kół. Umieść klucz oczkowy na dowolnej nakrętce z uchwytem skierowanym w lewo . Wciśnij klucz najmocniej jak potrafisz. Poluzuj każdą z nich tylko o jeden obrót – nie usuwaj jeszcze żadnego z nich całkowicie!

4. Podnieś samochód. Skorzystaj z instrukcji obsługi, aby znaleźć właściwe miejsce na umieszczenie podnośnika. Wysuń podnośnik ręcznie, aż będzie tak wysoki, jak to tylko możliwe i nadal będzie mieścił się pod samochodem. Włóż uchwyt podnośnika zgodnie z instrukcją obsługi.

5. Rozpocznij rozruch. Podnieś samochód na tyle wysoko, aby przebitą oponę można było wymienić na całkowicie napompowane koło zapasowe. Trzymaj wszystkich z dala od samochodu, gdy jest na podnośniku.

6. Usuń uszkodzoną oponę. Odkręć poluzowane nakrętki i zdejmij koło. Odłóż koło na bok, a nie w samochodzie, gdy jest podniesione. Nie chcesz ryzykować, że samochód spadnie z podnośnika.

7. Załóż koło zapasowe. Wyrównaj występy z otworami w kole i delikatnie wsuń nową oponę. Przykręć nakrętki kół ręcznie, dokręcając je jak najmocniej, nie używaj jeszcze klucza do dokręcania nakrętek. Następnie opuść samochód z podnośnika, aż będzie mocno na ziemi.

8. Dokręć nakrętki mocujące. Teraz, gdy pojazd stoi bezpiecznie na ziemi, użyj klucza do dokręcenia nakrętek, umieszczając go na dowolnej nakrętce z uchwytem skierowanym w prawo . Powtórz to samo z pozostałymi nakrętkami, używając całej siły swojego ciężaru na każdej z nich, aby mocno dokręcić.

Po wykonaniu tych czynności sprawdź dokładnie, czy nakrętki kół są dokręcone, i zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby uzyskać ważne informacje dotyczące maksymalnej prędkości i odległości jazdy na kole zapasowym. Jeśli w dowolnym momencie tego procesu poczujesz się przytłoczony, chwyć najbliższy telefon komórkowy i wezwij pomoc. Zobacz także nasz warsztat naprawy samochodów wulkanizacja Warszawa i wulkanizacja opon Wilanów.