szamba-gf078e9023_1280
Kategorie:

Kiedy wymienić szambo?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Po prawidłowym zainstalowaniu i regularnej konserwacji szambo powinno służyć Tobie i Twojemu domowi przez dziesięciolecia bez żadnych problemów. Ale w końcu szamba betonowe zaczną wykazywać oznaki swojego wieku.

Jeśli uważasz, że potrzebujesz nowego szamba, oto kilka oznak, że nadszedł czas na wymianę.

W twoim domu jest zabawny zapach

Czujesz to? Ten zapach. Rodzaj śmierdzącego zapachu. Śmierdzący zapach, który pachnie… śmierdzący. Jednym z najbardziej zauważalnych znaków, że powinieneś założyć nowy szambo, jest utrzymujący się zapach w twoim domu. Dzieje się tak, gdy szambo jest tak pełne, że gromadzące się tam gazy wydostają się przez kanalizację do domu. Jeśli po przepompowaniu szamba zapach nie ustępuje, czas na nowy zbiornik.

Na twoim podwórku stoi woda

Ogólnie rzecz biorąc, stojąca woda na twoim podwórku nigdy nie jest dobrym znakiem, ale w niektórych przypadkach może się zdarzyć, że szambo wymaga naprawy. Może się również zdarzyć, że będziesz musiał rozwiązać problem z samym polem drenażu. Możesz oczyścić swoje pole drenażu, sadząc nową trawę i rośliny na polu lub dodając chemiczny środek czyszczący do zbiornika. Może być konieczne mechaniczne napowietrzenie pola drenażowego w celu usunięcia stojącej wody.

Ale jeśli naprawy nie pozbędą się stojącej wody, prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że szambo nie przetwarza prawidłowo odpadów. W takich przypadkach nowy zbiornik może rozwiązać problemy z stojącą wodą.

Trawa jest zbyt zielona

Mówią, że trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu, ale jeśli trawa w pobliżu twojego pola drenażowego wygląda szczególnie zielono, prawdopodobnie nie jest to wynikiem twoich nowych wysiłków nawozowych. Jaśniejsza i bardziej zielona trawa w pobliżu pola drenażowego jest oznaką awarii szamba. Kiedy twój zbiornik zbliża się do końca swojej żywotności, ma trudności z usuwaniem wody, uwalnianiem nadmiaru ścieków w procesie. Odpady użyźniają trawę, pomagając jej rosnąć wysoko i bujnie.

Chociaż może to być estetyczny znak, nadal jest to wskaźnik, że potrzebujesz nowego szamba.

Urządzenia w Twoim domu powoli się wyczerpują

Nikt nie lubi, gdy zlew, wanna lub toaleta powoli odpływają. W najlepszym przypadku może to być kłopotliwe, a w najgorszym – po prostu obrzydliwe. Zlew, który powoli się opróżnia, jest oznaką problemów z szambo, które mogą być tak proste, jak zatkanie. Jeśli jednak wszystkie umywalki, wanny i toalety w twoim domu powoli się opróżniają, jest to wyraźny znak, że twój zbiornik zgromadził zbyt dużo szlamu i nie przetwarza go prawidłowo.