szamba betonowe z betonu (2)
Kategorie:

Koszty zakupu studzienki betonowej do szamba

Zbiorniki na nieczystości naszej produkcji to nowatorskie konstrukcje wykonane z najwyższej jakości materiałów. Doskonale spełniają swoją rolę i charakteryzują się bezpieczeństwem oraz maksymalną szczelnością. W zależności od potrzeb możesz wybrać szambo jednokomorowe lub większe szambo dwukomorowe . Jakie są koszty ich pozyskania?

Szambo betonowe jednokomorowe

Szamba jednokomorowe o grubości 10 cm wykonane są z betonu B20 i B40 W8 oraz stali żebrowanej. Każdy produkt posiada niezbędne certyfikaty i certyfikaty.

Miska składa się z:

 • wybrane zbiorniki
 • standardowe płyty betonowe / pokrycie
 • dostęp do komina betonowego o wysokości 50 cm
 • betonowa osłona
 • w cenę zbiornika wliczony jest również jego montaż – umieszczenie w wykopie GRATIS

Oprócz podstawowego wyposażenia można dokupić dodatkowe akcesoria – na przykład wzmocnioną pokrywę do umieszczenia pod podjazdem, pokrywę żeliwną lub przedłużenie komina przy posadzeniu na większej głębokości.

Co musisz wiedzieć przed zbudowaniem szamba?

Zbiorniki betonowe mają wiele zalet:

 • są bardzo trwałe
 • odporny na uszkodzenia
 • bardzo ciasno

Zanim jednak zdecydujemy się na zainstalowanie zbiornika na nieczystości na działce, warto przemyśleć i przygotować kilka punktów.

Przygotowanie przed budową szamba

 1. zdecydować , jak wykorzystasz szambo – podstawowe oczyszczanie czy kompleksowe wykorzystanie ścieków w domu?
 2. określenie wielkości szamba – wielkość szamba będzie zależała od zużycia Twojego gospodarstwa domowego i powyższego punktu
 3. określenie lokalizacji szamba – istnieją ograniczenia dotyczące lokalizacji szamba (np. odległość szamba od budynku), których należy przestrzegać. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę typ zbiornika w zależności od podłoża gruntu.
 4. projekt – potrzebujesz pozwolenia na budowę szamba.
 5. dotacja – możesz ubiegać się o dotację państwową na budowę szamba, która może pokryć nawet do 50% kosztów.

1. Do czego będziesz używać szamba?

Szamba są bardzo ekologiczne i mogą posłużyć do rozwiązania prostego oczyszczania ścieków i deszczówki do podlewania ogrodu po kompleksowym użytkowaniu w domu , gdy rozwiążemy nie tylko oczyszczanie ścieków, ale ich ponowne wykorzystanie w domu do spłukiwania, mycie itp. Im większe zużycie, tym bardziej wymagający szambo, ale i większe długoterminowe oszczędności.

2. Jakiej pojemności szamba potrzebujesz?

Wybór szamba betonowego zależy przede wszystkim od potrzeb gospodarstwa domowego, któremu szambo ma służyć. Należy wziąć pod uwagę liczbę osób mieszkających w gospodarstwie domowym oraz ilość zużywanej przez nich wody. Ogólnie oblicza się średnią produkcję 150 litrów odpadów na osobę dziennie. Objętość zbiornika oblicza się mnożąc liczbę domowników i ilość wytwarzanych przez nich ścieków oraz częstotliwość wywozu zbiornika. Możesz zapoznać się z obliczeniami bardziej szczegółowo w naszym przewodniku wyboru zbiornika na odpady . Lub zadzwoń do nas. Rozmiar i cena zbiornika to jeden z najczęstszych tematów, którymi zajmujemy się z klientami.