Kategorie:

Proste sposoby – aby Twój dywan wyglądał jak nowy

Avatar
Opublikowane przez Anna

Ludzie zwykle noszą swoje dywany i chodniki, ponieważ mają tendencję do ignorowania prostych rzeczy, takich jak czyszczenie dywanu i chodników co tydzień, a co się dzieje, ich dywany mają tendencję do utraty dobrej jakości, a kiedy to się dzieje, ludzie marnują pieniądze na kupowanie nowych dywany, kiedy mogli po prostu utrzymać dywany w czystości i porządku dzwoniąc po specjalistów z pranie tapicerki Wrocław.

Dobrze, istnieje wiele sposobów na utrzymanie jakości dywanu dzięki składnikom i materiałom czyszczącym, które są łatwe w użyciu i łatwo dostępne – wystarczy wykazać się odpowiednią dozą finezji, aby zrobić to skutecznie.

Zamiast kupować nowy, świeży dywan, zawsze możesz zachować swój wygląd tak, jak kupiłeś go wczoraj, postępując zgodnie z pierwszą częścią PROSTYCH SPOSOBÓW, ABY TWÓJ DYWAN WYGLĄDAŁ NOWY!

1. UŻYWAJ OCHRONY DYWANU

Umieszczenie dywanu na podłodze już służy jako ochrona, ponieważ zapobiega ślizganiu się i przesuwaniu się dookoła, ale nadal musisz położyć na nim dywan, aby złapać wszystkie kroki, które pomogą utrzymać dywan w czystości i porządku. Ale z pewnością powinieneś nadal utrzymywać sam dywan w czystości, aby zachować całą czystość obszaru, a kiedy już to zrobisz. Dokładnie wyczyść dywan, a dzięki temu Twój dywan będzie czysty i wolny od wgnieceń mebli.

Pamiętaj, aby położyć maty pod krzesła, aby uchronić dywan przed nogami od krzeseł lub kółkami na krzesłach biurkowych – dzięki temu w 100% zachowasz bardzo ładny i nowy wygląd dywanu. Profesjonaliści z pranie dywanów Wrocław mogą położyć specjalny impregnat który ochroni twój dywan.

2. PAMIĘTAJ, ABY POŁOŻYĆ SODĘ OCZYSZCZONĄ NA DYWAN

Soda oczyszczona to naturalny składnik, który jest łatwo dostępny. Możesz sięgnąć po to w swojej kuchni lub najbliższym sklepie spożywczym. Dzięki temu taniemu składnikowi możesz posypać nim dywan i pozostawić go na kilka minut przed odkurzaniem, a to nada dywanowi świeższy zapach i wrażenie. Soda oczyszczona wyeliminuje brudny zapach i nieprzyjemny zapach, którego nie da się normalnie zamiatać i odkurzać.

Zamiast ciągle rozpylać odświeżacze i zapalać świece zapachowe, aby pokój pachniał ładnie, wypróbuj najpierw tę sztuczkę na dywanie, a zrobi to ogromną różnicę w atmosferze tego miejsca. 

3. NIE NALEŻY NOSIĆ BUTÓW NA DYWAN

Wiele kultur azjatyckich praktykuje zdejmowanie butów, kapci i innego obuwia przed wejściem do swoich domów lub domów innych ludzi na znak szacunku i nie tylko odzwierciedla to azjatycką tradycję i wartości, ale jest to właściwie jeden z sekretów ich zachowania. ich podłogi są czyste, a dywany wyglądają świeżo. Zostawiają cały brud z butów poza domem i cieszą się pobytem boso.

Innymi słowy, innym sposobem na utrzymanie dywanu w czystości jest trzymanie od niego butów. Waga i materiał, z którego wykonane są Twoje buty, mogą pozostawiać na dywanie wgniecenia lub kurz, co powoduje jego zabrudzenie. Gdy zacznie się to powtarzać cały czas, prędzej czy później Twój dywan będzie wyglądał na bardzo postrzępiony i stary. A

Przyzwyczajaj się do zostawiania obuwia na wyciągnięcie ręki, na początku może wydawać się to niewygodne i dziwne, szczególnie dla odwiedzających, ale z pewnością zapobiegnie to zużyciu dywanów.

4. ODKURZ REGULARNIE I RÓB TO DOBRZE

Sekretem skutecznego odkurzania jest po prostu robienie tego powoli. Musisz precyzyjnie odkurzyć określony obszar, aby na pewno złapać cały kurz, zamiast po prostu pozwolić, aby odkurzacz szybko przechodził przez dywan, podczas gdy na pewno przegapisz część brudu, który znajduje się głęboko w dywanie. Pamiętaj, aby nie spieszyć się i robić to tak często, jak to możliwe, a zobaczysz poprawę stanu swojego dywanu. A jeśli wyrobisz w sobie nawyk częstego odkurzania, sprawisz, że dywan nie będzie wyglądał na zużyty, ponieważ brud, który się na nim dostał, będzie łatwo zasysany przez odkurzacz. Jeśli kurz pozostanie na nim zbyt długo, pozostawi trwałą plamę i szarawy odcień, który wygląda tak obrzydliwie.

Pamiętaj, aby wyczyścić nie tylko dywan, ale także pomieszczenie, aby mniej kurzu rozchodziło się po pomieszczeniu i nie tylko dywan wyglądał jak nowy, ale także całe pomieszczenie.

5. NATYCHMIAST WYCZYŚĆ PLAMY Z DYWANU

Podobnie jak pozycja numer cztery, nigdy nie pozwól, aby brud lub plama pozostawały na dywanie zbyt długo, ponieważ pozostawi to trwały ślad, który zrujnuje estetykę dywanu. Ogromna plama po keczupie na dywanie jest już tak spanikowana, aby na nią spojrzeć i nie wspominając, co jeśli dostanie się na jasny dywan? Plamy z białego dywanu są trudne do usunięcia, więc upewnij się, że używasz odpowiedniego narzędzia do czyszczenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się plamy.

Kolejną wskazówką do czyszczenia dywanów jest to, że jeśli kiedykolwiek Ty lub ktoś inny przypadkowo zaplamicie dywan, zmyj go, zamiast pocierać lub szorować, aby zapobiec powiększaniu się plamy i utrudnianiu jej pielęgnacji. Jeśli przesuniesz narzędzie czyszczące po całym miejscu, istnieje tendencja, że ​​plama również będzie się przemieszczać, powiększając tym samym problematyczny obszar.

Szybko chwyć chusteczkę lub ręcznik. Albo jeszcze lepiej, wyrzuć dywan do prania, aby plama się poplamiła. Dzięki temu Twój dywan będzie wyglądał świeżo i jakby nic się na nim nie rozlało!

WNIOSEK:

Wykonanie tych kroków z pewnością przedłuży użyteczność Twojego dywanu, ponieważ wydaje się, że regularnie kupujesz wiele dywanów i chodników, nawet jeśli używasz tego samego dywanu od lat. Właściwa dbałość o przedmioty materialne zawsze wyjdzie na dobre i pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Są sytuacje kiedy trzeba zadzwonić po specjalistów z pranie narożnika Wrocław.

Oprócz tych czynności możesz zrobić inne proste rzeczy, aby wyczyścić dywan, ale niezależnie od materiału – pamiętaj, aby go zamiatać, zawsze odkurzać. Wykonanie większości z tych rzeczy może wymagać trochę wysiłku, ale na dłuższą metę z pewnością się opłaci.