renault-juvaquatre-g2e7a3e88b_1280
Kategorie:

Sprzedaż uszkodzonego samochodu.

Sprzedaż uszkodzonego samochodu jest prostsza niż myślisz i możesz otrzymać więcej pieniędzy niż się spodziewałeś. Firma ratownicza w Polsce może zarabiać na sprzedaży części użytkowych lub złomu w pojeździe, więc jest zmotywowana do zapłaty za stary samochód lub ciężarówkę. Wykonaj następujące kroki, aby sprzedać swój złomowany pojazd.

Zbierz swoje informacje

Najpierw upewnij się, że masz tytuł pojazdu (zarejestrowany na Ciebie), zanim spróbujesz go sprzedać. Chociaż niektóre punkty recyklingu odpadów mogą nie wymagać tytułu, znacznie ułatwi to transakcję, jeśli go masz. Niektóre starsze samochody są zwolnione z tej zasady, więc skontaktuj się wcześniej ze stocznią złomową, aby zobaczyć, jakie są jej zasady.

Rozważ naprawę

Jeśli Twój pojazd nie jest całkowicie nie do naprawienia, skup aut Warszawa może chcieć przywrócić go do stanu używalności. W takim przypadku będziesz chciał, aby Twój samochód wyglądał jak najlepiej, aby uzyskać najlepszą możliwą cenę. Dokładnie wyczyść i umyj go, zanim pokażesz go potencjalnym prywatnym nabywcom – możesz być zaskoczony, jak wiele może to zmienić. To także czas na drobne naprawy, jeśli uważasz, że w dłuższej perspektywie pomogą Ci one zarobić na sprzedaży pojazdu.

Uzyskaj oszacowanie

Gdy Twój samochód i jego dokumenty będą gotowe do drogi, skontaktuj się ze stocznią złomową aby zobaczyć, ile jest wart pojazd. Ceny pojazdów zależą od tego, ile mają osi, jakie części silnika są nadal nienaruszone i ile waży. Ponadto ceny pojazdów powypadkowych mogą zmieniać się każdego dnia – podobnie jak akcje – dlatego najlepiej sprawdzić ceny w ciągu jednego lub dwóch dni od planowanego przewiezienia pojazdu do lokalnego punktu złomowania.

Unikaj oszustw

Za każdym razem, gdy planujesz sprzedać pojazd, pamiętaj, aby z góry powiedzieć o wszystkich uszkodzeniach, o których jesteś świadomy. Jest to szczególnie ważne, jeśli sprzedajesz go prywatnemu właścicielowi. Próba ukrycia szkody w celu uzyskania lepszej ceny jest uważana za oszustwo. Jeśli nowy właściciel spróbuje prowadzić samochód i odniesie obrażenia z powodu uszkodzenia pojazdu lub wystąpią poważne problemy z czymś, czego nie ujawniłeś, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności.