sharp-mount-g2ab75dd96_1280
Kategorie:

Wybór odpowiedniego pieca do Twojego domu.

Avatar
Opublikowane przez Anna

Wymagania instalacyjne

Najpierw określ, jakiego rodzaju paliwa potrzebujesz. Piece mają różne wymagania instalacyjne w zależności od źródła paliwa, niezależnie od tego, czy jest to opalane drewnem, wielopaliwowe, gaz ziemny, gaz LPG, elektryczny lub stały piec bezdymny lub kominek.

Uzyskaj profesjonalną opinię

Jeszcze lepiej, skonsultuj się z lokalnym profesjonalnym instalatorem pieców . Będą z Tobą współpracować, aby omówić Twoją instalację i upewnić się, że spełnia ona przepisy budowlane oraz wydać zalecenia na podstawie wybranego rodzaju paliwa. Na przykład piece opalane drewnem, piece wielopaliwowe i przyłącza gazowe łódź będą miały bardziej rygorystyczne wymagania w porównaniu z kominkiem elektrycznym, dlatego najlepiej jest porozmawiać z profesjonalistą, aby określić właściwe wymagania, ponieważ różnią się one w zależności od miejsca zamieszkania. 

W ramach rozmowy z instalatorem omówisz swoje potrzeby w zakresie mocy grzewczej oraz omówisz, czy Twój nowy piec będzie montowany w istniejącym już kominku, wolnostojącym, czy też w innej istniejącej ścianie.

Moc cieplna

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar pieca i moc, ponieważ wymagania grzewcze dla każdego pomieszczenia będą się różnić. Jeśli moc grzewcza będzie za duża lub za mała dla Twoich potrzeb, będzie nieefektywna i może doprowadzić do przegrzania pomieszczenia! Oferujemy różne rozmiary pieców o różnych mocach cieplnych , które są mierzone w kW .

Ile ciepła potrzebuje Twoja przestrzeń życiowa?

Zacznij od oceny pokoju: czy ma wysokie sufity? Czy jest dobrze ocieplony? Czy ma podwójne szyby? Czy to jest plan otwarty? Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na ogólną decyzję. Dobrym punktem wyjścia do znalezienia odpowiedniej mocy pieca jest określenie wymiarów sześciennych pomieszczenia. Aby to obliczyć, pomnóż objętość pomieszczenia (szerokość, wysokość i długość w metrach), a następnie podziel wynik przez 14. Otrzymasz przybliżoną moc kW potrzebną do pomieszczenia.

Styl pieca

Aby uzyskać największą elastyczność w lokalizacji nowego pieca, możesz znaleźć piec lub kominek elektryczny spełniający Twoje potrzeby instalacyjne. Rozważ te kształty korpusu pieca:

Piece wolnostojące

Masz otwartą przestrzeń dzienną bez tradycyjnego kominka? Nie ma problemu, gazownik łódź ma wolnostojące piece z wylotem spalin skierowanym do tyłu, aby uzyskać bardziej minimalistyczną instalację, świetne rozwiązanie dla nowoczesnych współczesnych przestrzeni w połączeniu z naszymi współczesnymi piecami xx z cylindrycznym korpusem.

Piece do zabudowy

Być może masz tradycyjny kominek, który chcesz wypełnić nowoczesnym piecem wielopaliwowym piecem opalanym drewnem, zamiast przeciągowego, nieoszczędnego kominka otwartego? Wszystkie nasze wolnostojące piece pasują do standardowego brytyjskiego kominka. Możesz też zdecydować się na jeden z naszych wkładów kominkowych, aby przekształcić otwarty kominek w praktyczny, pożądany i nastrojowy element centralny zamiast ogromnej pustej dziury, która po prostu wysysa cenne ciepło z Twojej przestrzeni życiowej.

Piece kasetonowe

Masz na oku zbudowanie własnej „ściany multimedialnej” do swojego salonu? Dlaczego nie rozważyć kominka, który pasuje do ściany, na której zamontowany jest telewizor?

Do wyboru są różne style i kolory pieców. Od nowoczesnych pieców, takich jak x, po bardziej tradycyjne piece, takie jak xx, istnieje projekt pasujący do każdego wystroju wnętrza.