naprawa zmywarki Warszawa (1)
Kategorie:

Zamrażarka nie zamarza? Oto 3 powody dlaczego

Avatar
Opublikowane przez Anna

Zamrażarka to jedno z tych urządzeń, które nie poświęca się zbyt wiele uwagi, dopóki nie przestaje działać i zostaje z rozmrożonym mięsem i roztopionymi lodami. Gdy urządzenie się zepsuje, naszą pierwszą reakcją jest jak najszybsza jego wymiana. Jednak prosta naprawa lodówki w Calgary może zaoszczędzić setki dolarów na kosztach wymiany i sprawić, że zamrażarka będzie działała przez wiele lat.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość problemów związanych z zamrażarką można naprawić. Jeśli Twoja zamrażarka nie zamarza, natychmiast zadzwoń do lokalnego technika lodówki w Calgary. Tymczasem oto trzy możliwe powody, dla których zamrażarka nie działa, oraz kilka prostych rozwiązań, które możesz wykonać przed wizytą w serwisie.
Jak działa zamrażarka

Aby określić, dlaczego zamrażarka przestała zamarzać, ważne jest poznanie różnych elementów urządzenia. Zasadniczo zamrażarka jest w stanie zamrozić żywność za pomocą gazu chłodniczego, który jest sprężony, skondensowany i odparowany w celu pochłaniania ciepła z produktów. Ten cykl chłodzenia jest tym, co utrzymuje produkty w stanie zamrożenia, a gdy choć jedna pozornie mała rzecz pójdzie nie tak, zamrażarka przestanie działać. Naprawa zmywarek Warszawa jest także popularną usługą w naszej firmie.

Podstawowe elementy zamrażarki to:

Sprężarka – pompuje gaz chłodniczy do różnych komponentów

Parownik – gdzie ciepło jest pochłaniane i przekazywane do skraplacza

Skraplacz – gdzie ciepło z parownika łączy się z ciepłem ze sprężonego czynnika chłodniczego w postaci gazu i zmienia się z gazu w ciecz.

Filtr — wychwytuje brud i inne cząsteczki z czynnika chłodniczego

Akumulator – Przechowuje czynnik chłodniczy, dzięki czemu parownik się nie wyczerpie

Co zrobić, gdy zamrażarka przestanie zamarzać

1. Sprawdź uszczelki

Jeśli zauważysz, że Twoja zamrażarka nie jest tak zimna, jak powinna lub całkowicie przestała działać, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie uszczelek wokół drzwi zamrażarki. Uszczelki te zapobiegają przedostawaniu się ciepłego powietrza do zamrażarki i zatrzymują zimne powietrze. Dokładnie wytrzyj uszczelki, aby upewnić się, że nie ma żadnych zanieczyszczeń ani wycieków, które uniemożliwiają ich zablokowanie. Weź kawałek papieru lub banknot przy pieczęci i zamknij drzwi. Jeśli możesz wyciągnąć papier lub banknot przy minimalnym wysiłku, uszczelki są zbyt luźne i nie zapobiegają już przedostawaniu się ciepłego powietrza ani wydostawaniu się zimnego powietrza.

Możesz kupić zamienne uszczelki i zainstalować je samodzielnie lub zatrudnić pomoc technika lodówki w Calgary, aby upewnić się, że są one prawidłowo założone. Naprawa pralek Warszawa jest ciężkie do wykonania samodzielnie.

2. Wyczyść cewki skraplacza

Innym powodem, dla którego zamrażarka nie działa, mogą być brudne cewki skraplacza. Gdy w tych wężownicach nagromadzi się kurz, brud i inne zanieczyszczenia, wydajność chłodzenia zamrażarki jest zmniejszona. Wyjmij wszystkie przedmioty z zamrażarki i dokładnie wyczyść cewki skraplacza z wszelkich zanieczyszczeń.

3. Zablokowany przepływ powietrza

Jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których zamrażarka lub lodówka przestają zamrażać i chłodzić przedmioty. Przepływ powietrza może zostać zablokowany przez zbyt wiele rzeczy w zamrażarce lub przedmioty są zbyt ciasno upakowane. Po prostu przesuwaj przedmioty i rozstawiaj je. Być może będziesz musiał pozbyć się niektórych przedmiotów, aby zrobić miejsce. Po pozostawieniu większej ilości miejsca w urządzeniu poczekaj, aż zamrażarka zacznie ponownie działać. Jeśli nie, musisz zadzwonić do serwisu naprawy lodówki w Calgary, aby rozwiązać problem.